nedeľa 13. septembra 2015

zmeny

Bojíte sa zmien? Vo všeobecnosti sa ľudia boja akejkoľvek zmeny. Majú radi všetko naplánované. (česť výnimkám pravdaže :)). Tak isto aj ja. Rada si plánujem svoj život a priam "pením", keď mi do toho príde niečo nečakané, s čím sa musím popasovať. V posledom období bolo tých zmien pár.  V máji som zoštátnicovala a nastalo akési čudné prázdno. Čo teraz? Predtým bolo vždy niečo čo pokračovalo. Po maturite výška. Po bakalárovi magister... Bude mi to chýbať. No túto časť života mám už za sebou. Začala som pracovať a baví ma to. Nie je to síce to, čo všetci naokolo očakávali, no ja si nesťažujem. Momentálne som naozaj šťastná. Je to celkom zvláštne, lebo vždy som bola s niečím nespokojná a chcela som to mať dokonalé. No zistila som, že tá moja dokonalosť vlastne ani neexistuje. Začala som sa na svet dívať trochu inými očami. Začínam si každý jeden deň užívať naplno, čo som predtým nerobila. A odporúčam to aj vám. Takáto zmena prospeje určite každému a nemusíte sa jej vôbec báť :)
Užite si krásnu slnečnú nedeľu a riaďte sa týmto heslom! 
Život je príliš krátky,aby sme robili veci čo nás nenapĺňajú :)

5 komentárov:

 1. skvele napísané :) aj keď človek na to aby v tomto svete prežil musí robiť aj to čo ho nenapĺňa....inak ja som taký človek čo si síce plánuje ale nie všetko, lebo mám pri sebe polovičku, ktorá je vždy presne naopak úplne spontánna a tak sa niekedy moje plány prudko zmenia ale zvykám si. kdeže vždy tie najmenej plánované veci skončia najlepšie :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja mám polovičku prudko plánujúju :D a jasné, tiež nemáme naplánovanú každú minútu života, no dôležité a podstatné veci si podľa mňa naplánovať treba :) a áno, v dnešnom svete je človek rád, že uživí seba a svoju rodinu...

   Odstrániť
 2. niekedy je lepšie nevedieť čo človeka čaká, niečo proste musí skončiť a je to priam viac ako báječné, že po škole pracuješ a robíš to čo ťa baví. Len tak ďalej :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :) nehovorím, že to budem robiť do konca života...no momentálne som spokojná :)

   Odstrániť