pondelok, 19. decembra 2016

moje DIY darčeky

Tipmi na DIY vianočné darčeky je na internete neúrekom, no aj tak by som vám chcela ukázať tie, ktoré podarujem mojim blízkym. 

Vianočný mix orechov a ovocia v čokoláde 
Toto bude najjednoduchší tip na vianočný darček pre všetkých milovníkov čokolády :). Pôvodne som chcela vyrobiť domáce pralinky, no absolútne nestíham, tak som zvolila túto alternatívu. V obchode som kúpila rôzne druhy ovocia a orechov v čokoláde a jogurtovej poleve, všetko to zmiešala vo veľkej mise a nasypala do uzatvárateľných pohárov. Pohár som potom ozdobila už len červeno-bielou šnúrkou a visačkou :)

Domáci kávový likér
Tento likér už asi do Vianoc nestihnete urobiť, no taký vaječný určite :). No vráťme sa k tomu kávovému. Potrebujete len tri ingrediencie: rum, sladené mlieko a samozrejme kávu. Do pol litra rumu si nasypte 50 g namletej kávy a necháme vo fľaši aspoň 3 týždne odležať. Počas týchto troch týždňov fľašu sem-tam pohrkajte, aby káva neostala celý čas ležať na dne fľaše. Nakoniec rum s kávou "prefiltrujte" cez látku a pridajte 4 ks sladeného mlieka. Ak však chcete mať likér menej sladký, dajte len tri sladené mlieka a jedno zahustené mlieko do kávy. Všetko pekne zmiešajte, aby vám vznikla jednoliata zmes. Stačí dať už len do peknej fľaše, napísať venovanie a máte hotovo :) 
Etiketu vyrábal môj drahý...áno, vidno tam tú chlapskú ruku, ja by som ju urobila určite inú, ale pochválila som ho :D. A aby tá etiketa nebola hocijaká, okúpala som ju v káve, aby pekne voňala. Návod nájdete TU. Potom stačí etiketu vystrihnúť a prilepiť ju obojstrannou páskou na fľašu.

Prajem vám krásne predvianočné dni :) užite si ich naplno a halvne bez stresov!
A NEZABUDNITE:
ak nemáte umyté okná, tie vás počkajú do jari, 
ak nemáte napečené, nevadí, aj tak tie koláče nikto nechce jesť,
a ak nemáte povysávané, to radšej urobte, lebo to trošku vidno :D 6 komentárov:

 1. júú to je paráda. A vdaka Blanka, teraz mám chuť na pralinky :D :*

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Soni, kebyže nejaké mám vyrobené, hneď posielam :*

   Odstrániť
 2. Skvele si to vymyslela s tými orechmi a ovocím.. :-) Etikety na likéry sú TOP - dokonalé! Také retro. Veľmi-veľmi chválim tvorcu :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. veru s tými orechmi a ovocím je to super a rýchle, hlavne poteší skoro každého ;) ZuZu

  OdpovedaťOdstrániť