štvrtok 7. decembra 2017

DIY rodinný album /SÚŤAŽ/

Scrapbook album je perfektný v tom, že doň okrem fotiek môžete lepiť aj rôzne vstupenky či lístky alebo písať rôzne príhody zo života. Ja vyrábam takýto album svojmu drobcovi, no musím sa priznať, že som ešte len na predných stranách. Je to síce náročnejšie ako vkladanie fotiek do klasického albumu, no po rokoch to bude krásna spomienka :)

Preto sme sa so Soňou z Tvoriť a ľúbiť rozhodli vyrobiť takýto rodinný album, o ktorý si môžete aj zasúťažiť (viac info na konci článku). Teraz sa teda môžeme vrhnúť na jeho samotnú výrobu.

POTREBUJEME:
 • lepenkový základ na album
 • scrapbook papiere (v mojom prípade tento krásny od Soni)
 • obojstrannú lepiacu pásku
 • rezačku na papier alebo nožnice
 • pracovnú podložku a skalpel
 • saténovú stužku
 • rôzne ozdoby (lepenkové výrezy, svorky...)
 • lepidlo

POSTUP:

Najskôr si potrebujeme základ na album rozobrať, aby sa nám s lepenkovým obalom pracovalo lepšie. Odmeráme si ho a pomocou rezačky na papier, alebo nožnicami vystrihneme papier. Na zadnú časť nalepíme obojstrannú lepiacu pásku a nalepíme na lepenkový základ. Potom si jednotlivé otvory na špirálovú väzbu vyrežte skalpelom. Pozor na prsty! :D
Zoberieme si dva rôzne papiere (v mojom prípade takýto jednofarebný marhuľový a smotanový) a z jedného odrežeme 8 cm široký pásik a z druhého 8,5 cm. Spolu ich zlepíme a na zadnú časť pripevníme saténovú stužku a prilepíme to celé na základ albumu do stredu. 
Nakoniec si vytlačíme nápis Rodinný album a prilepíme ho z druhej strany na lepenkový rámik. Celý ho potom prilepíme lepidlom do stredu. Ja som ešte prilepila taviacou pištoľou svorku ku saténovej stužke. Hotovo! Predná strana je hotová. Rovnako postupujeme aj na zadnej strane, ale tú už nezdobím vôbec.  Ja väčšinou dávam svoje meno, alebo pečiatku handmade with ♥.
 Nakoniec musíme album dať opäť dohromady. Priznám sa, pre mňa to bolo na začiatku španielska dedina, ale nakoniec som to zvládla :D

Nieje to až také náročné však? Môže to byť aj krásny darček pre rodičov či starých rodičov
 pod stromček.

 Ale ak už svoj album nestíhate vyrobiť, môžete si zasúťažiť o tento. Stačí sa zapojiť na mojej FB stránke pod touto fotkou. Všetky podmienky nájdete tam. Teším sa na vašu návštevu!!!


2 komentáre:

 1. Na Vianoce sme so sestrami premýšľali o tom, že babke vyrobíme album, kde budú naše fotky z detstva - jedny originálne a jedny "nové" (určite si niečo také už videla - zoženieš podobné oblečenie a snažíš sa napodobniť starú fotku), ale neviem, či to ešte stíhame - našou druhou možnosť budú potom jej narodeniny, ktoré má v marci, takže tento DIY sa mi veľmi hodí :D
  Album je nádherný ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Album je veľmi krásny :) A musím povedať, že obdivujem tú energiu a piplavú prácu s vyrezávaním tých otvorov :)

  OdpovedaťOdstrániť